in

HBOHBO BBC oneBBC one

His Dark Materials 2. Sezonu Başladı

BBC One ve HBO ortak yapımı olarak Philip Pullman’ın ünlü fantastik romanından uyarlanan His Dark Materials dizisinin 2. sezonu yayında

2019 yılında BBC One ve HBO ortak yapımı olarak Philip Pullman imzalı aynı isimli ünlü fantastik üçleme serisinden uyarlanan His Dark Materials dizisinin 2. sezonu başladı.

His Dark Materials cesur genç bir yetim olan Lyra‘yı merkezine alarak sihir, büyü ve teknolojinin hüküm sürdüğü paralel bir evreni anlatıyor. Bu dünyada insanların ruhları bir hayvan formunda vücut buluyor ve cin olarak adlandırılıyorlar. Lyra ortadan kaybolan arkadaşını bulma arayışıyla karanlık ve tehlikeli bir komployu çözerken Dust adlı gizemli bir fenomeni araştırmaya başlıyor.

His Dark Materials’ın 2. sezonunda Lyra’nın Cittàgazze adında gizemli hayalet bir şehirde karşılaştığı Will ile yeni macerası anlatılıyor. Paralel evrenler, fantastik bir fenomen olan Dust’ın gizemleri, cadıların hazırlandığı savaş gibi çok çarpıcı konular izleyiciyle buluşuyor. Lyra ve Will, kendi dünyalarına dönmeye çalışırken cadılar bir kehanetin haber verdiği savaşa hazırlanıyor.

His Dark Materials 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

His Dark Materials 2. Sezon Posteri
His Dark Materials 2. Sezon Posteri

His Dark Materials 2. sezonu 16 Kasım 2020 tarihinde HBO’da başlıyor. Dizinin ikinci sezonu da ilk sezon gibi 8 bölümden oluşuyor. His Dark Materials’ın 2. sezonu dizinin uyarlandığı Pullman’ın aynı isimli roman serisinin 2. kitabı olan The Subtle Knife’dan uyarlanıyor. İlk sezonda romanla farklı olduğu noktalar daha çok olan dizi ikinci sezonda büyük oranda romana sadık kalındığı görünüyor.

Dizinin yaratıcısı Jack Thorne; Enola Holmes, Radioactive ve The Aeronauts gibi filmlerin senaristi olarak tanınıyor. Thorne, aynı zamanda Harry Potter and the Cursed Child oyununun yazarı. Yönetmen koltuğunda ise The King’s Speech’in ünlü yönetmeni Tom Hooper oturuyor. Daha önce Doctor Who dizisinde yönetmenliğine de yapan Jamie Childs ise 2. sezonun yönetmenleri arasında yer alıyor.

HBO ve BBC One ortak yapımı, 2019’un çok ses getiren yapım oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Logan filmiyle hatırlayacağınız Dafne Keen Lyra’a karakteriyla karşımıza çıkıyor. Altın Küre ödüllü Ruth Wilson Mrs. Coulter karakterine, Will Parry ise Amir Wilson karakterine hayat veriyor. Lin-Manuel Miranda ise Lee Scoresby rolünde görüyoruz. Dizide ayrıca James McAvoy, Andrew Scott, Ruta Gedmintas, Ariyon Bakare gibi önemli isimler rol alıyor. His Dark Materials 2. sezonunda oyuncu kadrosuna dâhil olan isimlerin başında ise Phoebe Waller-Bridge, Terence Stamp, Simone Kirby ve Jade Anouka geliyor.

İçeriği Upperla!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Berkun Oya’nın yaracısı olduğu Netflix’in son yerli yapımı Bir Başkadır

Netflix Türkiye Yapımı Bir Başkadır Dizisinden İlk Fragman!

Flormar Sheer Up: Parlak Ruj Serisi