in

NetflixNetflix

Netflix Türkiye Yapımı Bir Başkadır Dizisinden İlk Fragman!

Bir Başkadır 12 Kasım 2020’de Netflix’te yayınlanacak.

Berkun Oya’nın yaracısı olduğu Netflix’in son yerli yapımı Bir Başkadır’ın ilk fragmanı yayınlandı. Bir Başkadır dizisinin oyuncu kadrosunda Öykü Karayel, Fatih Artman ve Funda Eryiğit gibi isimler yer alıyor.

Bir Başkadır farklı sosyo-ekonomik geçmişe sahip, birbirini tanımayan ama yolları şaşırtıcı tesadüflerle İstanbul’da kesişen bir grup insanın hikayesini anlatıyor. Hayalleri, hayatları, endişeleri ve çekinceleri birbirinden oldukça farklı bu insanların başından geçen olaylar birbirlerine tamamen zıt görünse de yolları kesiştiğinde sınırlar ortadan kalkarak birbirlerinin hayatlarına nasıl temas ettiklerini gözler önüne seriyor. Dizide ilişkiler, travmalar, kültürel farklılık gibi birçok üzerine düşünülmesi gereken tema yer alıyor. Dizi, Türkiye’nin içinde bulunduğu kültürel ve siyasi atmosfer üzerinden toplumun hikayesini izleyiciyle buluşturuyor. Bir Başkadır dizisinin ilk sezonu 8 bölüm olarak izleyiciyle buluşuyor.

Bir Başkadır Hangi Tarihte Yayınlanacak?

Netflix’in orijinal serisi global arenada “Ethos” adıyla yayınlanacak. Dizinin yapımcılığını Krek Film adına Ali Farkhonde ve Nisan Ceren Göçen üsteniyor ve kurgusu Ali Aga’ya ait.

Berkun Oya daha önce Masum, Son, İyi Seneler Londra, Dünyada Karşılaşmış Gibi, Iska ve Babamın Cesetleri gibi pek çok önemli yapımın da senaristliğini ve yönetmenliğini üstelenmişti. İlk fragmanı izleyiciyle buluşan, Berkun Oya’nın imzasını taşıyan Bir Başkadır dizisinin ekranlara geleceği tarih de kesinlik kazandı. Dizinin 12 Kasım 2020’de Netflix’te yayınlanacağı duyuruldu.

Netflix Türkiye‘nin son yerli yapımı olan Bir Başkadır dizisinin oyuncu kadrosunda ise Öykü Karayel (Meryem), Fatih Artman (Yasin), Funda Eryiğit (Ruhiye), Defne Kayalar (Peri) Settar Tanrıöğen (Ali Sadi Hoca), Tülin Özen (Gülbin), Derya Karadaş (Gülan Gülbin), Alican Yücesoy (Sinan), Nesrin Cavadzade (Melisa), Bige Önal (Hayrunnisa), Nur Sürer (Feray), Öner Erkan (Rezan) ve Gökhan Yıkılkan (Hilmi) gibi önemli oyuncular yer alıyor.

Netflix Türkiye Yerli Yapımların Sayısını Artırıyor!

Netflix geçtiğimiz ay düzenlediği bir etkinlikte Türkiye orijinal yapımlarının sayısının hızla artmaya devam edeceğini belirtmişti. Bu duyurunun ardından ilk yayınlanan dizi Bir Başkadır oldu. Kasım sonunda yayınlanacak olan başrollerini Demet Akbağ ve Haluk Bilginer’in paylaştığı 9 Kere Leyla isimli yerli Netflix orjinal yapımı film de merak konusu oldu. Ayrıca yine Berkun Oya’nın senaryosunu yazdığı Azizler dizisi de Taylan Biraderler’in yönetmenliğiyle 21 Ocak 2021’de Netflix’te izleyiciyle buluşması bekleniyor.

İçeriği Upperla!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
7

Mücadele Çıkmazı Ne Zaman Netflix’te?

His Dark Materials

His Dark Materials 2. Sezonu Başladı