in ,

NetflixNetflix

Netflix’te “9 Kere Leyla” İlgisi

Netflix Türkiye yapımı olan, başrolde Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Elçin Sangu’nun yer aldığı “9 Kere Leyla” 4 Aralık Cuma günü yayınlandı.

9 Kere Leyla Film Afişi

Netflix’te “9 Kere Leyla” yoğun ilgiyle karşılandı. Ezel Akay’ın yönettiği, başrollerinde Demet Akbağ ve Haluk Bilginer’in yer aldığı film 4 Aralık Cuma günü dijital platform Netflix’te yayına girdi. İlk geceden “Türkiye’de Popüler” kategorisinde birinci sıraya oturan 9 Kere Leyla eğlenceli bir seyir sunuyor.

Bir sinema filmi olması planlanan 9 Kere Leyla’nın vizyona giriş tarihi pandemi nedeniyle sürekli ertelenmişti. Bu süreçte filmin yayın hakları, dijital yayın platformu Netflix tarafından satın alındı. Geçtiğimiz hafta fragmanı yayınlanan 9 Kere Leyla, Netflix’te 4 Aralık Cuma günü yayınlandı.

Leyla Kimdir, Neden 9 Kere?

Netflix Türkiye web sitesinde 9 Kere Leyla’nın konusuyla ilgili; “Bir ev hanımı, kocası ve evlilik terapistleri bir aşk üçgenine saplanır. Yetmezmiş gibi kendilerini antik bir el yazmasını ele geçirme planının tam ortasında bulurlar” ifadelerine yer verildi. Mitolojik bir göndermeyle final yapan film, müzikal tadında geçen sahneleriyle de dikkat çekiyor. Leyla’nın kim olduğu ve neden “9 Kere” vurgusu gibi konular ise yeni izleyecileri bekleyen merak unsurları olarak karşımıza çıkıyor.

9 Kere Leyla Oyuncuları Kimler?

Netflix’in yeni Türk yapımı filmi 9 Kere Leyla filminin oyuncu kadrosunda; Demet Akbağ (Leyla), Haluk Bilginer (Adem), Elçin Sangu (Nergis), Fırat Tanış (Mahdum), Alican Yücesoy (Haris), Hakan Eke, Emre Kıvılcım, İhsan Ceylan, Hasan Eflatun Akay, Bertan Çelikkol, Kerime Obenik, Bimen Zartar, Reşit Berker Enhoş, Arda Cartı gibi isimler yer alıyor. 

9 Kere Leyla İzlenir Mi?

Netflix’in yeni yerli filmi 9 Kere Leyla, uluslararası film ve dizi derecelendirme sitesinde IMDb’de 10 üzerinden 6.8 puan aldı. Ortalama bir puan olarak kabul edilebilecek bu derecelendirmenin yanı sıra ilk yorumlar içerisinde yoğun eleştiriler de yer alıyor. Genel olarak oyunculuklar oldukça beğenilmiş durumda. Ancak filmin sonunda ortaya çıkan mitolojik hikaye ile yeterince güçlü bağ kurulamamış olduğu önemli bir eleştiri olarak dikkat çekiyor.

9 Kere Leyla beğeniler ve eleştiriler arasında yeni izleyicilerin ilgisini çekmeye başladı bile. Henüz izlemediyseniz karantina günlerinde, keyifli bir hafta sonu akşamı için 9 Kere Leyla’yı izleyebilirsiniz.

İçeriği Upperla!

Umut Kaan tarafından yazılmıştır

Diplomasi insanı. İkna kabiliyeti ile nam salmış bir sanat tarihi mezunu. Sanat kitapları sırasına göre dizilmediğinde asabileştiğini görenler oldu. Bunun dışında çok uyumlu, iyi yemek yapar, sofraları uzun ve neşeli tutar. Sık sık Ege’ye yerleşmek ister, hemen her gün…

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
20

Yılbaşı Makyajı: En Beğenilen Kırmızı Rujlar

Karantina Süresi 28 Gün Olmalı!