in ,

NetflixNetflix

Selena : The Series Aralık’ta Yayında!

Efsanevi Latin şarkıcı Selena Quintanilla’nın hayatını anlatan Netflix’in biyografi türündeki yeni mini drama dizisi Selena: The Series dizisi Aralık ayında Netflix izleyiciyle buluşacak.

Selena: The Series'in resmi fragmanı

Meksika kökenli Amerikalı efsanevi Latin sanatçı Selena Quintanilla‘nın hayatını anlatan Selena: The Series dizisi Aralık ayında Netflix’te yayınlanacak.

Selena: The Series Ne Zaman Yayınlanacak?

Selena Quintanilla, güçlü sesi ve karizmasıyla Tex-Mex müzik sahnesini sonsuza kadar değiştirdi. Selena, Tejano müziğinin kraliçesi olarak 90’lı yılara damgasını vurdu ve çok sayıda ünlü ismin ilham kaynağı oldu. Şimdi, öldürülmesinden 25 yıl sonra Tejano şarkıcısının hayatı 4 Aralık’ta Netflix’in Selena: The Series adlı dizisiyle izleyiciyle buluşacak. Dizi, Selena’nın yerel bir Teksaslı şarkıcı-söz yazarından küresel bir müzik fenomenine dönüşünü anlatacak.

Kariyerinin başlarında İspanyolca konuşulan ülkelerde bir pop ikonu haline gelen Selena, 1994 Grammy Ödülleri’nde En İyi Meksika-Amerikan Albümü’nü kazanarak bunu yapan ilk kadın Tejano sanatçısı oldu. Trajik bir şekilde, 31 Mart 1995’te, henüz 23 yaşındayken fan kulübünün kurucusu Yolanda Saldívar tarafından kurşunlanarak Texas Corpus Christi’de öldürüldü. Dizide, Selena’nın aile ilişkilerine, nevi şahsına münhasır moda tarzına ve kocası Chris Perez ile olan evliliğine odaklanıyor.

Dizinin Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Netflix‘in biyografi türündeki yeni mini drama dizisi Selena: The Series, 9 bölümden oluşuyor. Selena’yı The Walking Dead dizisindeki Rosita Espinosa karakteriyle hatırlayacağınız Meksika ve İtalyan kökenli; Twilight ve American Horror Story projelerinde de yer alan oyuncu Christian Serratos canlandırıyor. Selana’nın gençlik yıllarına Madison Taylor Baez, babası Abraham Quintanilla Jr.’a Ricardo Chavira ve annesi Marcella Quintanilla’ya Seidy Lopez hayat veriyor. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda Rico Aragon, Luis Bordonada, Gabriel Chavarria, Noemi Gonzalez ve Selena’nın kocası Chris Perez’i canlandıran Jesse Posey gibi isimler yer alıyor. Selena Quintanilla’nın çocukluğundan başlayarak nasıl efsanevi bir yıldıza dönüştüğünün hikayesini izleyeceğimiz dizinin yönetmen koltuğunda ise The Exorcist ve Limitless gibi yapımlarda da imzası bulunan Hiromi Kamata oturuyor.

İçeriği Upperla!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İstanbul F1 Gösterisi Tüm Dünyada Yayında

2021 Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor mu?