in ,

NetflixNetflix

Netflix, Türkiye’de Ofis Açıyor

Dünya genelinde 195 milyon üyesi bulunan Netflix Türkiye’de ofis açıyor. Bu adım, Türkiye’de üretilen başarılı yapımların dünyaya daha güçlü bir şekilde taşınmasına aracı olacak. Netflix eş CEO’su Reed Hastings, yaptığı açıkalamada Netflix Türkiye’de ofis açıyor derken Türkiye’deki 3 milyonu aşkın Netflix üyesine teşekkür etti. Netflix Türkiye ofisi ne zaman açılıyor? Netflix Türkiye iş başvuruları ne zaman başlayacak? Merak edilen tüm soruların yanıtları bu yazıda…

Netflix Türkiye Ofisi Ne Zaman Açılıyor?

Netflix, Türkiye’deki yatırımlarını arttırmaya devam ediyor. Kısa süre önce Türkiye’de 10 yeni orijinal yapıma imza atacağını duyuran Netflix Türkiye’de ofis açıyor. Netflix’in Türkiye ekibine ev sahipliği yapması planlanan ofis, 2021 yılının ikinci yarısında kapılarını açacak. Netflix Türkiye, bu ofisiyle yeni istihdam olanaklarını beraberinde getirecek. 

Netflix Türkiye Ofisi İstanbul’da

Netflix’in Kurucusu ve eş CEO’su Reed Hastings şunları söyledi: “Türkiye, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile bizim için çok değerli bir ülke. Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz.” 

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise şöyle konuştu: “Türkiye’nin etkileyici hikayelerini anlatma heyecanımız, gelecek yatırımlarımız için bize güç veriyor. İstanbul ofisimizin açılacak olması ile birlikte çalışmalarımızın daha da verimli bir şekilde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz.”

Netflix Türkiye Yapımları

Netflix, bir süre önce Türkiye’de üretilen yapımlara daha hızlı bir şekilde ulaşılması için ‘Made in Turkey’ içerik koleksiyonunu kullanıma sunmuştu. Netflix.com/MadeInTurkey aracılığıyla dünyanın her noktasından erişilebilen bu koleksiyonda, Türkiye’de üretilen orijinal ve lisanslı yapımlar 30’un üzerinde farklı dildeki altyazı ve dublaj seçenekleriyle birlikte izlenebiliyor. 

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Fransız Vegan Cilt Bakım Markası ‘Polaar’ Türkiye’de

Reebok ve Victoria Beckham’dan Özel Koleksiyon: “Drop Four”