in , ,

Yılbaşında Evdeyiz: Mutlaka İzlemeniz Gereken Yılbaşı Filmleri

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 2021’e kısıtlamalarla giriyoruz. Dışarıda eğlenmek bir yana ev misafirliğinin de yasak olacağı 2021 yılbaşı gecesinde zorunlu karantinanıza renk katmak sizin elinizde. Güzel bir yılbaşı yemeğinin ardından ailenizle birlikte eğlenceli oyunlar oynayabilir ya da artık klasikler arasına giren yılbaşı filmlerini izleyebilirsiniz. Bunlar hangi filmler mi? İşte mutlaka izlemeniz gereken yılbaşı filmleri listesi…

En İyi Yılbaşı Filmleri

Bu listedeki filmlerin bazıları yılbaşı gecesinde geçiyor ve tümüyle yılbaşını konu alıyor. Bazıları ise yılbaşı ile özdeşleştirilmiş klasikleşmiş aile filmleri olarak öne çıkıyor. Ancak tüm filmlerin ortak özelliği bize kendimizi iyi hissettireceği. Karşınızda, mutlaka izlemeniz gereken yılbaşı filmleri…

The Holiday

Cameron Diaz, Jude Law, Kate Winslet ve Jack Black’in başrollerini paylaştığı “The Holiday”, yılbaşı filmlerinin gözdelerinden biri. Aşk hayatlarından mutsuz iki kadının Noel tatili için İngiltere’nin küçük bir kasabasında ve Los Angeles’ta bulunan evlerini değiş tokuş yapmasıyla başlayan hikaye, oldukça karışık ilişkilere perde tutuyor.

New Year’s Eve

Yılbaşı filmi denince akla ilk gelen film ‘New Year’s Eve’ oluyor. Yılın son gecesinde New York’ta yaşanan farklı hikayeleri anlatan film, yeni bir yıla girilecek insanın o yıl için ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Her yaştan izleyiciye hitap eden bu sıcak hikâyenin kadrosunda, Robert De Niro, Zac Efron, Michelle Pheiffer, Ashton Kutcher ve pek çok ünlü oyuncu yer alıyor.

Bridget Jones’s Diary

Finalindeki unutulmaz sahne, ‘Bridget Jones’s Diary’i yılbaşı filmleri listesine sokmayı başarıyor. Filmde, Bridget rolüyle Oscar sahibi olan Renéé Zellwegerie’e, Daniel Cleaver rolündeki Hugh Grant ve  Mark Darcy rolündeki Colin Firth’in eşlik ediyor. Adeta bir yıldızlar geçidi olan romantik komedi türündeki film serisi, mutlaka listenizde olmalı.

Home Alone 2: Lost in New York

90’lı yılların unutulmaz film serisi Home Alone, Lost in New York filminde yılbaşının harika ruhunu yaşatıyor. Macaulay Culkin’in başrolde olduğu film, ailesi Noel tatiline giderken evde tek başına kalan küçük bir çocuğun başına gelen olayları anlatıyor. Yeni yıla nostaljik bir giriş yapmak isteyen ailelere mutlaka öneriyoruz.

When Harry Met Sally

When Harry Met Sally, şüphesiz ki 90’ların kült romantik komedilerinden biri. Meg Ryan ve Billy Crystal’ın başrolleri paylaştığı film, yeni yıl kutlamasındaki mutlu sonuyla yılbaşına mutlu bir girişi garantiliyor. Üniversiteden mezun oldukları gün bir yolculukta tanışan Harry ve Sally’nin hikayesi hem romantik hem de iç ısıtan bir film olarak mutlaka bu listede olmalı.

It’s a Wonderful Life

Nostalji demişken gerçek bir klasikten bahsetmemek olmaz. 1946 yapımı It’s a Wonderful Life, Noel gecesi intihar etmeyi düşünen bir adamın hikayesini ekrana getiriyor. Yeryüzünü ziyaret eden bir melek, iflasın eşiğindeki iş adamına, eğer hayatta olmasaydı dünyanın nasıl değişeceğini gösteriyor ve muhteşem film hafızalarda derin izler bırakıyor.

İçeriği Upperla!

hipinup tarafından yazılmıştır

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Spotify 2020’nin En Çok Dinlenen İsimlerini duyurdu!

2021’de Asgari Ücret Ne Kadar?