0
in , , , ,

Yakın Plan: Christian Dior Pre-Fall 2021 Koleksiyonu

Moda devleri Pre-Fall 2021 koleksiyonlarını birbiri ardına tanıtırken bir yeni haber de Dior cephesinden geldi. Christian Dior Pre-Fall 2021 Koleksiyonu bakalım markanın Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri gözünde neler ifade ediyor?

Christian Dior Pre-Fall 2021 Koleksiyonun Stil Kodları

Maria Grazia Chiuri, feminizmi Dior’daki görev süresinin temeli haline getirmiş olduğundan, koleksiyonlarını genellikle kadınlar tarafından ve kadınlar hakkında yapılan edebiyat ve sanat eserlerine adar. Ancak bu sezon öyle değil. Koronavirüs salgınıyla bağlantılı aylarca süren kısıtlamaların ardından Chiuri, sadece eğlenmek istiyor. Chiuri, Christian Dior Pre-Fall 2021 Koleksiyonu hakkında “Takımım ve ben moda ile oynamak istiyorduk” dedi. Tasarımcı, “Modayı daha hafif, daha az ciddi bir şekilde yapmaya geri dönmek istiyoruz, çünkü hepimiz modayı seven insanlarız, bu yüzden gelecek için iyimser olmak istiyoruz” diye ekledi. 

Dior Arşivlerindeki Leopar Ceket

Chiuri, bu koleksiyonda Dior arşivlerinde leopar desenli bir trençkottan ilham aldı. Bu ceketin kendi güncellenmiş versiyonunu sunmak için orijinal ceketin kumaş tekniğini yeniden üretti. Leopar motifini, şeffaf PVC yağmurluk, kapitone gömlek ve rahat bir fermuarlı ceket de dahil olmak üzere dış giyime aktararak modernize etti.

Maria Grazia Chiuri İlhamını Warhol’dan Aldı

Tasarımcı bu baskıyı minik oranlara küçülttürdü ve renkli patchwork şifon bir elbise üzerinde mikro kalpler ve puantiyelerle eşleştirdi. Zaman zaman tutarlılıktan yoksun olsa da Chiuri, ipucunu Andy Warhol’un Pop Art Rönesans resimlerinin yeniden çalışmasından aldığını açıkladı: “Benim fikrim Dior üzerinde aynı tavırla çalışmaktı, çünkü Pop’un bu özgürlük ve mutluluk fikrini verdiğini düşünüyorum” dedi.

Koleksiyonun Tanıtım Videosu

İçeriği Upperla!

hipinup tarafından yazılmıştır

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
25

Balmain Pre-Fall 2021 Koleksiyonu’ndan Öne Çıkanlar

Karlie Kloss ve adidas’tan Spor Giyim Koleksiyonu