in , ,

2020’de Twitter’da En Çok Gündem Olanlar

Twitter, senelik global raporunu açıkladı. Tüm dünyada bu senenin en sevilen Tweet’leri nelerdi? Twitter’da en çok kim konuşuldu? Twitter gündemine neler damga vurdu? Karşınızda 2020’de Twitter’da En çok Gündem Olanlar…

Adeta 500 yıl gibi süren 2020 yılını geride bırakırken, neler yaşadığımızı hatırlama zamanı. 2020’de Twitter hem dünya gündemini belirlemeye devam etti hem de gündemin en çok konuşulduğu ortamlardan oldu. Peki 2020’de twitter’da en çok ne konuşuldu?

Twitter’da En Çok Donald Trump ve BTS Konuşuldu

2020’de Twitter’da En çok Gündem Olanlar Ne? sorunun yanıtını aramaya ilk olarak twitter hesapları ile başlıyoruz. Twitter’da en çok konuşulan hesaplar listesine baktığımızda, ilk sırada Donald Trump’ın, üçüncü sırada Demokrat rakibi ve yeni ABD Başkanı Joe Biden’in yer aldığı listenin ikinci sıradaki ismi ise şimdiden Kore popunun yaşayan efsanesi olan BTS grubu oldu. Bu listede diğer bir popüler K-pop grubu Blackpink de kendine yer buldu.

Dünyada En Çok Tweet Atılan Spor Kulübü

Pandemi döneminde de sporun konuşulduğu platform Twitter oldu. 2020 boyunca üstüne en çok Tweet atılan kulüp Brezilya’nın dev camialarından Flamengo oldu. Brezilya kulübünü İngiltere’den Manchester United takip etti. Üçüncü sırada ise NBA’in son şampiyonu Los Angeles Lakers kendine yer buldu.

KOBE için 100 milyona yakın Tweet

Dünya sporda iki büyük yıldızını bu yıl kaybetti. Talihsiz bir kazada hayatını kaybeden Kobe Bryant hakkında en çok Tweet atılan sporcu olurken, yine kasım sonunda kaybettiğimiz futbol efsanesi Maradona için de 15 milyonun üstünde Tweet atıldı.

2021’de En Çok Takipçi Artıran İsimler

Dünyada Twitter’da en çok takipçisi artan isimlere baktığımızda ilk üç sırada ABD’li siyasetçilerden sırasıyla Donald Trump, Barack Obama ve Joe Biden’in yer aldığını görüyoruz. 4. sıradaki isim ise müzik dünyasından, Ariana Grande oldu.

Hashtag’lerde Zirve: COVID ve K-pop

Bu yıl boyunca özellikle Covid ile ilgili hashtag’ler öndeydi. Ama dünyada en çok hashtag olan konu yine bir Kore pop grubu oldu. #BTS hashtagi 242 milyon Tweette kullanıldı.

İçeriği Upperla!

hipinup tarafından yazılmıştır

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hafta Sonu Alkol Satışı Yasak Mı?

Hafta Sonu Alkol Satışı Yasak Mı?

12

2021 Oleg Cassini Gelinlik Modelleri tanıtıldı