in ,

H&M ve Uefa Vakfı’ndan Örnek İş Birliği

H&M, kârının %100’ ünün UEFA Çocuk Vakfı’na bağışlanacağı, özel bir tişört koleksiyonu ile karşımızda. Çocukları aktif kalmaya ve futbolun küresel boyutunda yer almaya teşvik ederek H&M, gelir, sağlık, eğitim ve bunların bütünleştiği alanlarda insan hakları ile ilgili insani projeleri desteklemek için sporu kullanan bir vakfa bağış yaparak geleceklerine anlamlı bir şekilde katkıda bulunabilmeyi hedefliyor. Dünyadan 16 ülkenin futbol tişörtlerinin birebir kopyasından oluşan çocuk koleksiyonu hm.com’da satışta…

UEFA Çocuk Vakfı, 2015 yılında çocuklara yardım etmek ve haklarını korumak amacıyla kuruldu. Vakıf, özellikle spor ve futbol dallarında, bunların yanı sıra sağlık ve çocuk eğitimi alanlarında destek yaratabilmek, spor faaliyetlerine erişimi teşvik etmek, çocukların kişisel gelişimlerini kolaylaştırmak ve azınlıkların bütünleşmesini sağlamaya yardımcı oluyor.

Ortaklık İçin Ne Dediler?

H&M Çocuk Giyim Tasarımı Bölüm Başkanı Sofia Löfstedt, projeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Çocukların bu günlerde – evde ya da kendi arka bahçelerinde ya da belki de okulda – mümkün olduğu her yerde etkin kalmasını, aynı zamanda onlara daha parlak ve daha dinamik bir gelecek için umut vermek istiyoruz. Bu futbol forması koleksiyonuyla, amacımız sadece dünyanın her yerinde bulunan çocuklara ilham vermenin yanı sıra, aynı zamanda kârın % 100’ünü UEFA Çocuk Vakfı’na bağışlayarak nesiller boyu çocukların refahını sağlayabilmek.”

UEFA Çocuk Vakfı Genel Sekreteri Urs Kluser ise “Spor ve oyun, herhangi bir çocuğun fiziksel ve entelektüel gelişimi açısından hayati önem taşır. Çocuklar futbol oynadıklarında oyunda kaybolurlar. Futbol onların çocuk olmalarını ve büyük hayal kurmalarını sağlar. H&M’in büyük desteği, ihtiyaca muhtaç daha fazla çocuğu desteklememizde yardımcı olacak ve bunun gelecekteki yaşamları üzerinde uzun süreli bir etkisi olacaktır,” diye konuştu.

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paris, Milano ve Londra Moda Haftaları Dijital Ortamda

Bioderma’dan Sağlık Çalışanlarına Destek