in , , , , , ,

Trend Alarmı: Romantik ve Eğlenceli Saç Aksesuarları

Önce kış aylarında berelerin gölgesinde, sonra karantina günlerinde evde saçlarımızı oldukça ihmal ettik. Şimdi saçlarımıza hak ettikleri değeri vermenin, ve tüm güzellikleriyle sergilemenin zamanı… Üstelik bu yaz saç aksesuarları çok moda. Sezonun öne çıkan saç aksesuarları hem saçların kolay şekil almasını sağlayacak hem de sıcak havalarda saçlarıyla uğraşmakta zorlandığımızda büyük kurtarıcımız olacak.

Saç aksesuarları, sokak stilinize ayrı bir hava katarken akşam kombinleriniz için de kurtarıcınız olarak sahneye çıkacak. Uzun ya da kısa saçlar için özel olarak tasarlanan birçok saç aksesuar modeli ile tarz sahibi bir görümün kazanabilir hem romantik hem de stil sahibi bir görünüm sergileyebilirsiniz. İşte yaz stilinize uygun saç aksesuarı seçenekleri:

Saç Küpeleri/Yüzükleri

Yaz sıcaklarında teninize değen açık saçlarla duramıyor aynı zamanda da saçlarınıza ufak ama güzel bir dokunuş yapmak mı istiyorsunuz? O zaman saç küpeleri ya da diğer bir deyişle saç yüzükleri tam da sizin tarzınıza uygun aksesuarlar. Özellikle saçlarınızı ördüğünüzde, örgülerin arasına bu küpelerden serpiştirebilir, sade görünümünüzü bir anda çekici bir hale getirebilirsiniz. Kulağa takılan halka küpelere benzeyen bu saç aksesuarları çoğu aksesuar mağazasında kolaylıkla bulabileceğiniz bir seçenek. Hatta kendi halka küpelerinizi bile bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Çiçekli Saç Aksesuarları

Doğallığı seven kadınları tercihi çiçekli saç aksesuarları, yaz mevsiminin kendine özgü neşesini ve coşkusunu saçlarınıza yansıtıyor. Rengârenk çiçeklerden örülmüş halka şekilde taçlar ya da çiçekli desenler olan bir toka ile saçlarınıza şık ve modern bir dokunuş getirebilir, günlük ya da iş yaşamınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Beyaz uçuş uçuş elbiselerinizi ya da tatillerinizde sahil kombinelerinizi çiçekli saç aksesuarları ile tamamlayabilirsiniz.

Kurdeleler

İnce bir kumaş parçası olan kurdeleler, en güzel ve kibar saç aksesuarlarından biri. En çok tercih edilen günlük saç aksesuarları arasında yer alan kurdeleleri, direkt saçlarınızın ön kısmını toplayan bant şeklinde ya da at kuyruğunuzu toplayan toka şeklinde kullanabilirsiniz. Yaz mevsiminde en çok kullanılan saç örgünüzün içine kurdele parçaları ekleyebilir ya da tel tokanızı kurdele ile sarabilirsiniz. Kıyafetiniz ile uyumlu renklerden oluşan kurdelelerle yazın favori saç modeli yarım topuzunuzu hareketlendirebilirsiniz. 

Saç Tokaları

Saç toplamayla arası iyi olmayan ama hep aynı modelden de sıkılan kadınlardan mısınız? O zaman geriye doğru yarım toplanmış saçlar tam size göre. Kullanılan aksesuarlara göre yarım topuzu isterseniz günlük ya da iş yaşamınızda isterseniz de özel gece ve davetlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kıyafetinizle uyumlu bir toka satın almak ve saçlarınıza şekil vermek. Saçınızla uğraşmak istemediğiniz bir akşam davetinde yarım toplu saç modeli ile saçlarınızı kolayca toplayabilir ve saç tutucu tokalar ile sade görüntünüze hareket katabilirsiniz. Özellikle minimal modelleriyle ön plana çıkan bu saç aksesuarları ile saçınızı toplayıp stilinizi tamamladıktan sonra yaz akşamlarında tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Kısa saçlarınızı ışıltılı taşlarla süslenen tokalarla yanlarından toplayıp straplez mini elbisenizi tamamlayabilir ya da inci detaylı tokalarla topuzunuzu süsleyebilirsiniz.

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

TAGS Design, Ege Esintisini Evlere Taşıyor

Evde Yürüyerek Zayıflamak Mümkün mü?