in , , , ,

Tinder 2020 Raporunu Açıkladı

iOS ve Android platformlarında yer alan arkadaşlık uygulaması Tinder 2020 raporunu açıkladı.

Tinder 2020 Raporunu Açıkladı
Tinder 2020 Raporunu Açıkladı

Kullanıcıların profil oluşturarak kaydolduğu ve benzer uygulamalardan farklı olarak ekranın beğenilerde sağa, elemelerde ise sola kaydırıldığı uygulama Tinder 2020 raporunu açıkladı. Yayınlanan raporda, ABD’deki kullancıların Tinder profillerinde en çok geçen ifadeler ve sözcükler açıklandı.

Dünya çapında rağbet gören flört uygulaması Tinder 2020 raporunu açıkladı ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını sırasındada ABD’deki kullanıcı deneyimlerini paylaştı.

Rapora göre 2020’de, Tinder kullanıcı profillerinde hem toplumsal hem siyasi hem de salgınla ilgili birçok farklı ifade gündem oldu.

Salgının, 2000 sonrası doğan ve Z kuşağı olarak adlandırılan grubu flört etmekten alıkoymadığı belirtilen raporda, Z kuşağının “yeni normale” uyum sağladığı ve iletişim kurmak için yaratıcı yollar bulduğuna değinildi.

“Tinder 2020 Raporunu Açıkladı” başlığıyla gündem olan raporda öne çıkan diğer başlıklar ise aşağıdaki gibi sıralandı:

Black Lives Matter

Raporda, profiline “Black Lives Matter” (Siyahların Hayatı Önemlidir) ya da kısaltması “BLM'” yazanların oranının 2020’de yüzde 55 arttığı belirtildi. Bu artışın ABD’de polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden George Floyd için düzenlenen protestolarla birlikte arttığı da vurgulandı.

Pandemi Gerçeği

Tinder’ın açıkladığı raporda bir diğer öne çıkan gündem elbette Covid-19 pandemisi oldu. Mart ayından hayatımıza giren Koronavirüs salgını sonrası ABD’de uygulanan karantina sürecinde en popüler flört sözleri arasında “Elimi tutabilmen için elini yıka” ve “Koronavirüs gibi olup birbirimize yakalanalım” gibi ifadeler öne çıktı. Aynı zamanda profillerde maskeden bahsedilme oranın yüzde 10 arttığı belirtildi.

TikTok Fenomeni

2020’de adından çokça söz ettiren, Çin meşeli video içerik paylaşım platformu TikTok, Tinder raporunda da yer aldı. Rapora göre Tiktok’un adının geçtiği ifadeler yüzde 8 arttı.

Seçim Zamanı

Kasım ayında gerçekleşen ABD başkanlık seçimi süreci Tinder’da da etkisini gösterdi. Raporda oy kullanmayı teşvik etmek için “Oy ver” ifadesinin 2020’de iki kat daha arttığı vurgulandı.

Tiger King belgeseli ana karakterlerinden Carole Baskin, Animal Crossing oyunu, Omuz silkme emojisi, Cardi B’nin WAP şarkısı, Tinder’ın Pasaport özelliği de Tinder’ın 2020 raporunda öne çıkan diğer önemli başlıklar oldu.

İçeriği Upperla!

Umut Kaan tarafından yazılmıştır

Diplomasi insanı. İkna kabiliyeti ile nam salmış bir sanat tarihi mezunu. Sanat kitapları sırasına göre dizilmediğinde asabileştiğini görenler oldu. Bunun dışında çok uyumlu, iyi yemek yapar, sofraları uzun ve neşeli tutar. Sık sık Ege’ye yerleşmek ister, hemen her gün…

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Koronavirüs Hastalarında Saç Dökülmesi Normal mi?

2020'de Google'da en çok ne arandı?

2020’de Google’da En Çok Ne Arandı?