in , ,

Rolls-Royce Wraith Kryptos Şifresine Dair İlk İpucunu Verdi

Temmuz 2020’de tanıtılan Wraith Kryptos Koleksiyonu’ndaki 50 arabanın her biri, Rolls-Royce Bespoke Tasarımcısı Katrin Lehmann tarafından oluşturulan bir şifre ile süslendi. Şifreyi çözen ilk müşterisini sürpriz bir hediye ile ödüllendirecek Rolls-Royce Wraith Kryptos şifresine dair ilk ipucunu verdi.

Rolls-Royce Wraith Kryptos Şifresine Dair İlk İpucunu Verdi

Rolls-Royce, Gizli Şifreyi Çözeni Ödüllendirecek

Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler son derece sınırlı Wraith Kryptos arabalarını almaya başladıkça, motorlu arabanın iç ve dış kısmındaki Bespoke unsurlarında bulunan gizemli mesajları çözmeye başlayadı. Daha önce Lehmann, “anahtarı” bulmanın gizemli kodu ortaya çıkarmanın ilk adımı olduğunu söylemişti. Rolls-Royce, bugüne kadar başarılı bir şifre çözme işlemi yapmadan bu esrarengiz koleksiyondaki Spirit of Ecstasy’nin KRYPTOS kelimesini kod olarak gizlediğini ortaya koyuyor. Bu yedi deşifre edilmiş karakter, müşterilere Wraith Kryptos’un karmaşık ön panosundaki bu harfleri tanımlamaya başlarken keşif yolculuklarında yardımcı olacak. Benzer şekilde, koltuk başlıklarındaki nakış, şifrede oluşturulmuş RR monogramı olarak çevrili. 

Bespoke ekibi, bu ipuçları ile birlikte, sahiplerin şifreleri denemesine olanak tanıyan bir “giriş” sağlayabileceğini umuyor. 

İlk Şifreye Giden Yol Kaputta

Rolls-Royce Motor Cars CEO’su Torsten Müller-Ötvös, firmanın kısa süre önce sunduğu Wraith Kryptos Koleksiyonu ile ilgili yeni ipucunu açıkladı. ‘’Dünyanın her yerinden arabalarını almaya başlayan müşteriler için ilk ipucunu açıklıyoruz. Her Rolls-Royce motorlu arabanın kaputunu süsleyen Spirit of Ecstasy, bu kodu ortaya çıkarmanın anahtarını elinde tutuyor. KRYPTOS kelimesi SOE tabanının etrafına şifre ile kazınmış ve bu bilgilerle müşterilerin kriptografik yolculuklarına başlamalarına olanak sağlıyor. Bu kodu çözen ilk müşteri, olağanüstü yetenekleri nedeniyle Rolls-Royce’dan benzersiz bir hediye alacak! ”

Şifreyi Sadece Tasarımcı ve CEO Biliyor

Müşteriler, Şubat 2021’den itibaren markanın Whispers uygulaması aracılığıyla kodu kırma çabalarını göndermeye davet edilecekler. Bulmacayı ilk tamamlayan kişiye benzersiz ve prestijli bir ödül verilecek. Goodwood, West Sussex’teki Rolls-Royce fabrikasında sadece iki kişi şifrenin tam çözünürlüğünü biliyor. Tasarımcı ve İcra Kurulu Başkanı. Cevap, CEO’nun kasasında kapalı bir zarf içinde saklı.

İçeriği Upperla!

Ufuk Özdemir tarafından yazılmıştır

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Covid-19 Aşısı Alerjik Bünyelerde Uygulanabilir mi?

IMDB Puanı Yüksek 10 En İyi Dedektif Filmleri