in

Tekne Tatili ile 2022 Yılının En Popüler Koylarının Tadını Çıkarın

Yurt dışı tur, otel ve villa tarafında yüksek fiyat artışları tekne turizmini önemli bir alternatif olarak ön plana çıkarıyor. 2022 sezonu erken rezervasyon dönemindeki tekne kiralama rakamları geçen sezona oranla yüzde 43 artış gösterirken, en gözde lokasyonlar arasında Göcek, Fethiye, Bozburun, Bodrum ve Marmaris yer alıyor.

Pandemi ile yoğun ilgi gören tekne tatili yükseliş trendini bu yıl da sürdürüyor. Artan otel ve ulaşım fiyatlarının da etkisi ile tekne tatilinin bu yıl tatilcilerin gözdesi olması bekleniyor. 49 ülke ve 1.040 farklı lokasyonda 12 bin tekne ile hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek online tekne kiralama platformu viravira.co’nun verilerine göre 2022 sezonu erken rezervasyon dönemindeki tekne kiralama rakamları geçen sezona oranla yüzde 43 artış gösterdi. viravira.co yetkilileri lüks seyahat alternatifleri olan yurt dışı tur, otel ve villa tarafında yaşanan yüksek fiyat artışlarının tekne turizminin rekabetçi kalmasına yol açtığını belirtiyor.

Oludeniz Beach Fethiye, Turkey

Yelkenli tekneler diğer tekne tiplerine göre daha uygun fiyata sahip

Tekne tatilinde ücretler tercih edilen tekne tipi ve kişi sayısına göre değişiklik gösteriyor. Kişi başı haftalık 4 bin TL’den başlayan fiyatlarla 6-8 kişilik bir yelkenli tekne kiralanabiliyor. Yelkenli tekneler genellikle diğer tekne tiplerine oranla daha uygun fiyatlı olduğundan sıkça tercih ediliyor. Gulet tipi teknelerde kişi başı haftalık 4 bin TL, katamaran tipi teknelerde kişi başı haftalık 5 bin 500 TL, motoryat tipi teknelerde ise kişi başı haftalık 5 bin TL’den başlayan fiyatlarla harika bir mavi yolculuk tatili yapmak mümkün. Gulet tipi teknelerde kaptan, mürettebat ve yakıt fiyata dahilken yelkenli ve katamaran tipi teknelerde ekstra olarak sunuluyor.

2022 yılının gözde destinasyonları

Türkiye’nin ilk ve tek online tekne kiralama platformu viravira.co, şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzak güvenli bir tatil için yoğun talep gören en popüler mavi yolculuk lokasyonlarını da açıkladı. Göcek, Fethiye, Bozburun, Bodrum ve Marmaris en çok tercih edilen lokasyonlar arasında yer alıyor.

Sarsala Koyu, Yassıca Adaları, Kille Koyu, Kleopatra Hamamı, Sıralıbük Koyu, Tersane Adası, Bedri Rahmi Koyu ve Boynuzbükü Koyu gibi pek çok popüler koy ve adaya ev sahipliği yapan Göcek, tahrip edilmemiş doğasıyla ziyaretçilerine huzur dolu bir tatil deneyimi sunuyor. Antik Likya şehirleri ile oldukça popüler bir tatil merkezi olan Fethiye’de Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Akvaryum Koyu, Kıdrak Koyu, Boncuklu Koyu ve Gemile Adası keşfedilmeyi bekliyor.

Ülkemizdeki gulet tipi teknelerin önemli bir kısmının üretim merkezi olan Bozburun, başta Hisarönü Körfezi olmak üzere yakınında yer alan pek çok korunaklı körfez ve koy ile öne çıkıyor.

Tarihi doğa ve eğlenceyle buluşturan Bodrum ve Marmaris de ideal tatil bölgeleri arasında bulunuyor. Bodrum’da Gökova Körfezi ve 12 Adalar tekne tatili için en popüler rotaları oluştururken, Marmaris çıkışlı turlarda Hisarönü Körfezi ve Datça Yarımadası önemli rotalar olarak öne çıkıyor.

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

HUAWEI Yeni Akıllı Saatleri Watch GT 3 Pro Serisi’ni Bodrum’da tanıttı

Babalar Günü’nde Babamıza Öğretelim!