in

Baydöner, Başarılı Oyuncu Bülent Şakrak’ın Rol Aldığı Yeni Reklam Filmlerini İzleyiciyle Buluşturdu

Türk mutfağına ve iskendere hak ettiği değeri verme, Türkiye ve yurt dışında iskenderin markası olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Baydöner, marka dönüşüm yolculuğunun ilk adımı olan yeni reklam filmi serisini yayınladı. “Bi’ Baydöner’i hak ettin!” diyen Baydöner’e reklam filmlerinde ünlü oyuncu Bülent Şakrak eşlik ediyor.


Baydöner’in dönüşüm yolculuğunu, Apaz Group CMO’su Semih Dadaş anlattı.

Dadaş: Tüketicilerimizi, hayatlarında kazandıkları her küçük zaferden sonra konforlu Baydöner restoranlarımıza bekliyoruz.

“Baydöner markamızın dönüşüm yolculuğuna, tüketici motivasyonlarını dinleyerek başladık. FutureBright Group şirketleri ile kantitatif araştırma yöntemi ile pazar dinamiklerini araştırdık, ZMET yöntemi ile tüketicilerimizin bilinçdışı motivasyonlarını dinledik ve Behavior Institute ile bu veriler ışığında 2 yıllık marka ve iletişim stratejilerimizi çalıştık. FutureBright’ın yaptığı araştırmaya göre iskender; döner, fast food ve pide ile birlikte dışarıda en sık tüketilen yemek türleri arasında bulunuyor. Aynı araştırmaya göre; her 4 tüketiciden birinin AVM yemek katında hizmet veren marka / restoran dendiğinde aklına ilk gelen marka Baydöner. Araştırmaya katılan 10 kişiden 3’ü ise Baydöner’in en sık tercih ettiği marka olduğunu belirtti. Geçmiş marka gücümüzü arkamıza alıp gelecek stratejilerimizi planlarken, tüketicilerin bilinç dışı motivasyonlarını anlamamızı sağlayan ZMET yöntemini kullanarak hayallerindeki fast food markasını sorduk. Fast food kategorisinde hayallerindeki restoranı tanımlarken tüketicilerin ana motivasyonlarının; ‘canlanma, keşif, heyecan duyacakları bir yolculuğa çıkarması’ ve bilgeliğinden yola çıkarak ‘eli lezzetli bir usta, köklü bir marka olması’ olduğunu gördük. Buradan yola çıktık ve marka dönüşüm stratejimizi iskenderin bereketli dünyası ve Baydöner’in fast food alanından ayrışan hizmet modeli üzerine kurduk. Dönüşümün ilk adımı olan yeni iletişim kampanyamızı hazırlarken de bu içgörüleri baz aldık. Bu çıktılar, önümüzdeki dönem stratejilerimizde de belirleyici rol üstlenecek. Yeni reklam filmlerimizde de vurguladığımız üzere; tüketicilerimizin hem karnını hem gönlünü doyuran bir marka olarak, onları hayatlarında kazandıkları her küçük zaferden sonra konforlu Baydöner restoranlarımıza bekliyoruz. Aynı zamanda kampanyamızın bir ayağını oluşturan farklı outdoor iletişimleri ile tüketicilere her alanda, küçük zaferleri yakaladıkları mutluluk anlarında ulaşıyoruz. Paylaşımları çoğaltan, hayata bolluk katan Baydöner’de her gün bereketi ve canlılığı artırmak ve her tabakta aynı bereketi ve canlılığı yaşatmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmaları tüketicilerimize en iyi şekilde anlatabilmek de en büyük arzumuz. Reklam filmlerimizi bu doğrultuda hayata geçirdik. Çekimler süresince sevgili Bülent Şakrak ile de çok güzel bir sinerji yakaladık. Projeye olan katkısı için kendisine teşekkür ederiz.”

Hayatın günlük akışında kazanılan küçük zaferler, Baydöner lezzetiyle ödüllendiriliyor

Film serisi; otobüs, AVM otoparkı ve sinema katı olmak üzere 3 farklı mekanda geçiyor. Bülent Şakrak, filmlerde metrobüsün boş kapısını denk getiren, AVM otoparkında kapı önünde park yeri bulan ve oyuncak ayıcığı kapan karakterleri tebrik ediyor. Şık birer Baydöner restoranına dönüşen mekanlar ve cosss diye dökülen tereyağı, reklam filmlerinin ortak noktasını oluşturuyor. Reklam filmleri, “Çıtır çıtır pideleri, nefis döneri ve halis tereyağıyla hak ettiğin lezzet… Cosss! Baydöner!” mesajıyla bitiyor. Tüketiciler, hayatın günlük akışında kazandıkları küçük zaferleri, Baydöner lezzetiyle ödüllendiriyor.

“Bir iskender tutkunu olarak, herkesi bereketli Baydöner sofralarına davet ediyorum”

Bülent Şakrak ise, “Bir iskender tutkunu olarak çektiğimiz reklam filmleriyle benim gibi iskendercilere ulaşıyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Sevdiğim ve tükettiğim bir markayla iş birliği yapmak ise ayrı bir keyif! Çekimler çok eğlenceliydi, bunu da reklam filmlerimize yansıttığımızı düşünüyorum. Kampanyamızın teması, hayattaki küçük zaferler ve ödülü Baydöner. Bu röportajın tamamını okuduysanız siz de bi’ Baydöner’i hak ettiniz!” dedi.

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Gamze Saraçoğlu Tasarladı, Tekstar Üretti

‘Aqua Sahne’ Yeni Sezonda En Sevilen Sanatçıların Canlı Müzik Performansları ile Cumartesi Gecelerinin Buluşma Noktası