in

Ebe Hayriye’den uzun zamandır merakla beklenen Anneliğe Yolculuk Rehberi “DOĞUMİSTAN”

Bu kitap ile bir şekilde yolun kesiştiyse ya doğuma hizmet ediyorsun ya da doğumun o mükemmel deneyiminin içindesin demektir… Eşsiz deneyimlere şahitlik eden Ebe Hayriye Erdoğu’nun ilk kitabı çıktı. Anneliğe yolculuk rehberi niteliği taşıyan kitapta, onlarca doğum hikayesine yer verildi.

Ebelik mesleğini seçerken bir kadının kendine, bedenine ve bebeğine güvendiğinde bu denli mucizeler yaratabileceğine inanan Ebe Hayriye Erdoğu, deneyimlerini ilk kitabı ile anlatıyor. Doğum rehberi niteliğindeki kitabı aynı zamanda doğum deneyimini de anlatan annelerin hikayelerine yer veriyor. Ebe Hayriye Erdoğu gerçek doğum hikayeleri ile deneyimlerini, doğum sürecinin mucizelerele dolu dünyasının kapılarını aralıyor. Aynı zamanda da Anadoludaki geleneksel uygulamalarla gebelik ve doğum sürecini kültürel açıdan ele alıyor.

“Doğumistan” adını verdiği kitabını yazarken amacının, doğum öncesinde veya gebeliğe hazırlanan anne adaylarına rehber niteliğinde bir kaynak hazırlayabilmek olduğunu söyleyen Ebe Hayriye: “2 yılı aşkın sürede ilmek ilmek dokuduğumuz elinizde tuttuğunuz bu rehber, yabancı ülkelerdeki standartlar temel alınarak değil; ülkemiz şartları, gelenek-görenekleri ve yaşam tarzlarına göre özel olarak hazırlanmıştır. Okuyacağınız tüm hikayeler de bizden ve yaşanmış hikayeler olacaktır. Doğumistan’a yapacağınız yolculukta yolunuzu aydınlatacak bir ışık olması dileğiyle…” dedi.

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Four Seasons Sultanhametten Masalsı Bir Çay Saati Menüsü

Yeni Certain Denim Koleksiyonu