in

L’oréal Paris Stand Up Programı: İstanbul Maratonu’nda Sokak Tacizine Karşı Durmak İçin Farkındalık Koşusu!

L’Oréal Paris’in sokak tacizine karşı farkındalık yaratmak ve sokak tacizine karşı durmak amacıyla başlattığı Stand Up programı tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’deki son aktivasyon ise sokak tacizi sorununa dikkat çekmek için İstanbul Maratonu’nda koşmak oldu. Sinema ve televizyon dünyasının yükselen ismi Pınar Deniz, güzellik elçisi olduğu L’Oréal Paris’in bu anlamlı etkinliğine sosyal medya hesabından destek verdi.

50 yıldan uzun süredir “Çünkü biz buna değeriz” diyerek kadınları güçlendirme misyonu ile hareket eden L’Oréal Paris, dünya çapında kadınların bir numaralı sorunu olan ve %78’inin maruz kaldığı sokak tacizine karşı durmak için 2021’de Stand Up programını başlattı. Sokak tacizi konusunda farkındalık yaratan ve 5D eğitimleri sayesinde sokak tacizine karşı müdahale yöntemleri hakkında eğitimler veren L’Oréal Paris, Türkiye çapında 86.000 kişiyi eğitti. Marka, bu sene de faaliyetlerini tüm hız sürdürmeye devam ediyor.

Sokak tacizine karşı farkındalık yaratmak için İstanbul Maratonu’nda Koşuldu

Kadınları güçlendirmek ve kadınların kendi yolculuklarında özgürce yürümelerini sağlamak amacıyla hayata geçen projelerin en sonuncusu kapsamında sokak tacizine karşı farkındalık yaratmak amacıyla İstanbul Maratonu’nda koşuldu. Hem fiziksel hem de sanal ortamda koşular düzenleyen Rooners işbirliği ile gerçekleşen etkinlik kapsamında, L’Oréal Paris ekibi ve Stand Up destekçileri Altunizade’den başlayan maratonu tamamladı. L’Oreal Türkiye ekibi ve Rooners sporcularının katıldığı etkinlik, sokak tacizi konusunda duyarlılığı daha da artırdı.

Markanın güzellik elçisi Pınar Deniz sosyal medya paylaşımında Stand Up programına desteğini belirtti

L’Oréal Paris’in yeni güzellik elçisi Pınar Deniz desosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda farkındalık koşusuna desteğini belirtti ve herkesi 5D eğitimini tamamlamaya çağırdı. Stand Up programının merkezinde yer alan 5D eğitimi sokak tacizine hem tanık olan hem de maruz kalan insanları güvenli, etkili ve basit müdahale yöntemleri konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor. Stand Up’ın hedef kitlesi; kadın erkek fark etmeksizin sokak tacizine uğrayan birini gören ve bu durumda ne yapacağını bilmeyen tüm bireyler olduğundan StandUp 5D eğitimi herkes için ve herkese açık. İsteyen herkes L’Oréal Paris websitesinden bu eğitime ücretsiz olarak ulaşabiliyor.

L’Oréal Paris sürdürülebilir bir program yaratmayı hedefliyor

Stand up 5D eğitim programı şu ana kadar Türkiye’de 86.000 kişi eğitti. Bu aynı zamanda global bir başarı; çünkü Türkiye Stand Up programını aktive eden 42 ülke arasında bu sene en çok kişi eğiten 1. ülke oldu. L’Oréal Paris Stand Up programının sürdürülebilir ve uzun vadeli bir program olması sayesinde toplumda gerçek bir etki yaratılması amaçlanıyor. Standup Up programına verilen destek ve odak gelecek yıllarda artarak devam edecek.

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Kiklou Daha Özgür, Konforlu Regl Deneyimi ve Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Regl Külotları Sunuyor!

MR. D.I.Y.’in dekoratif ürünleriyle evde sıcacık bir yılbaşı atmosferi yaratmak çok kolay!