in

Yeni Yılda Gözlerinizle Işıldayın

Yeni yıl yaklaşırken alacağımız yeni kararlar insanı heyecanlandırır. Yılın sonuna yaklaşırken ‘Yeni yılda yeni bir ben mottosu’ neredeyse herkesin hedefidir. Koca bir yılın yorgunluğunu geride bırakmak, tazelenmek, yepyeni bir sayfa açmak için kendimize hedefler koyarız. Her sene yeni kararlar almak yeni seneye daha motive daha istekli ve daha umutlu başlamamızı sağlar. Yeni hedefler koymak ve o hedefleri gerçekleştirmek için uğraşlar vermek insanı hem canlı tutar hem de umutlu hissettirir.

Özellikle yoğun iş temposu ve ev hayatı arasında koşturan kadınlar , daha genç ,  fresh , canlı bir  görünüm ile yeni yıla girebilmek için kendilerine sözler verir . Yüz bölgesinde gözler, canlılığı, duyguları, sağlığı ve gençliği yansıtır. Yaşlanmanın ilk belirtileri de göz çevresinden başlar. Göz çevresi hem ince bir bölgedir ve hem de dış etkenlere çok yoğun bir şekilde maruz kalır. Çeşitli sebeplerden meydana gelen  göz çevresindeki değişimler  gençliğinizi ve güzelliğinizi gölgeler. Gözler kalbin aynasıdır ama aynı zamanda yaşın da aynasıdır. En ince deri göz çevresindedir. Kolayca nem kaybetmesi de bu hassasiyeti arttırmaktadır.

Yeni yıla yenilenerek başlamak için ilk adımın göz çevresi  gençleştirme tedavileri olabileceğini  söyleyen Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş yaptıkları uygulamalar ile kendilerine başvuran kişilerde çekiciliği ve güzelliği arttırmaya yönelik tedaviler yaptıklarını; özellikle daha yaşlı, daha yorgun ve sağlıksız görünüme neden olan göz altı morluklarının kadınlar ve aynı zamanda erkekler için de kozmetik bir sorun haline geldiğini belirtiyor.

Göz altı morluğu neden ortaya çıkar?

Gözaltı morlukları genetik faktörlerin etkisiyle olabileceği gibi sonradan kazanılmış bir bozukluk da olabilir. İlerleyen yaş ile birlikte yüzümüzün kemik yapısı incelir. Anatomik olarak ve aynı anda yağ dokuda azalma , o bölgede kas gücü kaybı ve ciltte incelme kuruma gibi yaşlanmaya paralel göz altında çökmeler, gölgeler ve morluklar oluşmaktadır. Ayrıca, kişinin beslenme, yoğun sigara ve alkol kullanımı , güneş,  uyku, çalışma yoğunluğu gibi hayat tarzını oluşturan alışkanlıkları da göz altı morluklarının ve torbalarının ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Göz altı morluğu tedavisinde uygulanan yöntemler nelerdir?

Medikal estetik uygulamaları arasında yer alan  Göz altı dolgusu, gözümüzün hemen altındaki morluk ve halkaları gidermek için yapılan bir uygulamadır. Göz altındaki çökmeler, morluklar, kahverengi halkaları yok eden; yorgun, hüzünlü ve yaşlı yüz ifadesinden kurtulmanızı sağlayan göz altı dolgusu işlemi kırışıklıklarınızı da giderir. İşlem öncesi  lokal anestestezi yapılır sonrasında kapalı uçlu kanüllerle dolgu malzemesi yapılarak gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır.

Gözaltı morlukları için tercih edilen diğer yöntemleri göz mezoterapisi ve göz redermalizasyon tedavisidir. Mezoterapinin içinde bulunan çeşitli solüsyon ve vitaminler deriye küçük iğneler yardımıyla uygulanır. Mezoterapi ile iyileşme etkisi; göz çevresindeki kan dolaşımını artırarak, derideki elastikiyet kaybını gidererek ve cildin ihtiyaç duyduğu nemlenmeyi sağlayarak elde edilir. Göz altında tazelik, parlaklık, ışıltı, canlanma  elde edilir.

Göz redermalizasyon ile de, göz altının yeniden yapılandırılması, torbalanma ve morluklarda düzelme sağlanır. Bu işlem, cildin dermis denilen derin tabakasının yenilenmesine ve yapılandırılmasına yardımcı olur. Cilt altına uygulanan enjeksiyon ile yapılan bir işlemdir. Tedaviden sonra göz altı daha pürüzsüz, gergin ve parlak bir görünüme kavuşur. Ayrıca, cildin ihtiyacına göre göz peelingleri ve thulium bakımlarda göz altı morluklarının tedavisinde tercih edilen tedavi yöntemlerindendir.Bu bakımlar sayesinde göz çevresinde aydınlanma sağlanır.

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yada Sushi, Şubeleşerek Büyümeye Devam Ediyor

Yılbaşı Öncesi Ve Gecesi İçin Uzmanından Beslenme Önerileri