in

Yeni Yılda Hayatınızda Yeni Bir Sayfa Açmak İçin 6 Öneri

Hayatımızın her döneminde yeni başlangıçlar için kendimize bir tarih belirleriz. Bazen bir diyet için gelecek haftaya, bazen kariyerimizde yeni bir yol için aybaşına, bazen de bir alışkanlığımızı değiştirmek için yaklaşan doğum günümüze odaklanırız. Daha büyük ve köklü değişimler içinse yeni bir yıl beklenir. İşte beklenen tarih geliyor. Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş yeni yılla birlikte yenilenmenin, dönüşümün, gelişimin, pişmanlıklardan arınıp kendinizle barışmanın ve başarıya ulaşmanın yollarını anlattı.

1-Kötü düşüncelerden arının

Hayatınızda yeni sayfa açmanın yolu öncelikle zihninizde başlar. Zihninizde beyaz bir sayfa açarak geçmişte biriktirdiğimiz negatif düşüncelerden kurtulmamız gerekir. Kin, kırgınlık, intikam gibi olumsuz kelimeleri hayatınızdan çıkararak iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Geçmişte yaşanan geçmişte kalmıştır ve artık geçmişle hesaplaşmayı bırakmak gerekir. Bugünü ve yeni gelecek olan yılı nasıl en mükemmel şekilde yaşarız sadece buna odaklanmanız size doğru bir rota çizecektir.

2-Kendinizle barışın ve kendinizi sevin

Yeni yılda kendinizle barışık olmak için kendinizi sevmeniz gerekiyor. Kendisini sevmeyeni başkaları zaten sevmez. İnsanın kendini sevmesi megolamanlık veya egoistlik değildir.  Yaptığınız hatalardan dolayı kendinizi suçluyorsanız bundan vazgeçmelisiniz. Sadece bugüne odaklanın çünkü içinde bulunduğunuz an ve yaklaşan yeni yıl size herşeyi yeniden kurmak için verilen bir şans. Hayatınızı mutlu sonla biten bir film gibi yaşamak istiyorsanız unutmayın ki bu filmin senaristi de, yönetmeni de aktörü de sizsiniz. Nasıl bir hikayenin içinde olmak ve nasıl bir hikaye yaratmak istiyorsanız onu kendiniz belirleyebilirsiniz.

3-Pişmanlıklarınız varsa onlardan kurtulun

Yeni bir yıla girerken zihninizde köklü bir değişim yapın ve kendinizi daha önce yaptığınız hatalar için eleştirmekten vazgeçin, kendinizi bağışlayın. Tüm olumsuz hatıraları unutun. Geçmişe takılı kalmak sizi ileriye götürmez. Geçmişimizi sadece bugünümüze ve geleceğe rehberlik etmesi için kullanabiliriz, o kadar. Kötü anılarımız sadece çıkardığımız dersler için hayatımızda olmuştur ve artık geride kalmıştır. Geçmiş bitmiştir, gelecek belirsizdir, gerçek olan ise şimdidir. Yeni bir yıl yeni bir başlangıç için çok iyi bir fırsattır.

4-Köklü değişimlerden korkmayın

Hayatınızda değiştirmek istediğiniz konular için yeni yılı bir fırsat bilin ve köklü değişiklikler yapın. Bunu yapabilecek güce sahip olduğunuzu unutmayın. Kendi hayatınız için kendi kararlarınızı verin, cesur olun, korkmayın, gücünüze inanın. Büyük başarılar cesur kararlarla elde edilir. Köklü değişiklikler kendi bildiğini okumak değildir. Elbette güvendiğiniz insanların fikrini alın ama son kararı kendiniz verin. Hayatınızda yapacağınız değişimden korkmayın, sonunda başarılı olacağınıza inanın.

5-Mucize beklemeyin, kendi mucizenizi yaratın

Hayalini kurduğunuz değişimler için mucize olmasını beklemeyin, kendiniz o mucizeleri yaratın. İnsan mükemmel bir organizmadır ve kendisi zaten bir mucizedir. Sizin yapmanız gereken içinizdeki potansiyelle temasa geçmek ve içinizdeki gücü doğru yere kanalize edebilmektir. Yeni yılda yeni bir başlangıçla ideal sen’e doğru adımlar atabilirsiniz. Hayattan taleplerinizi net şekilde belirleyin ve bu net isteklerinize ulaşmanın zor olmayacağını bilin.

6-Beyaz bir sayfa açmak için elinize kalem alın

Yeni yıldan beklentilerinizi ve yapmak istediklerinizi bir kağıda yazın. Yazmak beyninize ve tüm hücrelerinize bunu aşılamanız ve dikte etmeniz demektir. Ne kadar çok tekrar ederseniz o kadar çok pekişir. Binlerce yıllık geçmişi olan mantranın mantığı da budur. Her gün bıkmadan usanmadan her boş vaktinizde “Bugün daha mükemmel bizi yaratıyoruz!” yazın. Buradaki “biz” milyonlarca hücrenizle birlikte komple sizi anlatır. Ayrıca sizinle aynı beklentilere sahip insanların gücünü de kendinize bağlarsınız. Yeni yılda kendinize bu mantrayı hediye edin ve yeni güzel başlangıçlara kapılarınızı aralayın.

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Naturalift Artık Bir Tık Ötenizde…

16 Aralık’ta Vizyona Girecek ‘Avatar: Suyun Yolu’ Filminin Özel Gösterimi Yapıldı