in , , ,

Evde Yürüyerek Zayıflamak Mümkün mü?

Yaza merhaba dediğimiz bu günlerde karantina günlerinde alınan kiloları verme, tekrar forma girme konusundaki çabalarımız daha da artıyor. Bazılarımız evde egzersizler yaparak bu süreci aktif olarak geçirmiş olabilir ancak üşenenlerimizin sayısı da az değil. Peki size evde yorulmadan, sadece olduğunuz yerde ve bir kaç metrelik alanda adım atarak zayıflayabileceğinizi söylesek? Buyrun haberin detaylarına…

Yürümenin faydaları

Yürümenin faydalarını sayfalarca anlatsak da bitmez. Yürüyerek hem metabolizmanızı hızlandırabilir hem sıkılaşabilir hem de kilo verebilirsiniz. En basit yürüyüş egzersizi ile bile başta bacak olmak onlarca kası aynı anda çalıştırmanız mümkün. Yürüyüşün en faydalısı açık havada yapılanı. Ancak sosyal mesafe günlerinde olduğumuzu var sayınca herkesin bu yürüyüşlere sıcak bakamadığının farkındayız. Evde bir yürüyüş bandınız varsa ve çamaşır kurutmak için kullanmıyorsanız tebrikler… Böyle bir imkanınız yoksa da üzülmeyin, size güzel bir haberimiz var. Sadece birkaç adımlık alana sahip olmanız ve harekete geçmeniz yeterli.

Leslie Sansone egzersizleri ile zayıflayın

Onun adını karantina günlerinde sosyal medyada duymuş olma olasılığınız oldukça yüksek. Duymadıysanız da tanıştıralım. Fitness eğitmeni Leslie Sansone, “Walk at Home” isimli Youtube kanalında farklı sürelere, farklı mesafe ve zorluk derecelerine göre onlarca yürüme egzersizi sunuyor. Üstelik bunun için sadece ğç dört adımlık bir alanınız olması yeterli. Leslie Sansone, ısınma adımlarıyla başladığı yürüyüş antrenmanını bazen yerinde sayarak, bazen yanlara adım atarak, bazen ileri ve geri tekmeler atarak ya da dizleri karna çekerek dakikalarca sürükleyen bir antrenmana imza atıyor. İsterseniz 15 dakika, isterseniz 45 dakika yürüyebilir, kollarınızın da harekete dahil olduğu egzersizlerle kıyafetlerinizi sırılsıklam edecek kadar terleyebilirsiniz.

Birkaç kez gün kısa antrenmanlarla başlayıp süreyi artırarak bu yürüyüşleri yaparsanız bir süre sonra hafif ağırlıklar ve pilates lastikleriyle daha zor antrenmanları da deneyebilirsiniz. Hem eğlenceli hem de çok faydalı yürüyüş antrenmanlarını deneyimlemek için Leslie’nin Youtube kanalına mutlaka göz atın.


İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Trend Alarmı: Romantik ve Eğlenceli Saç Aksesuarları

Online Olarak Gezebileceğiniz Dünyanın En Gözde Sergileri