in

Doğanay, Mor Havuçtan Gelen Sağlığı Leziz Şalgama Dönüştürüp Türkiye Ve Dünya Sofralarına Taşıyor

Şalgam denince ilk akla gelen marka olan Doğanay, Anadolu’nun geleneksel lezzetini Türkiye’ye ve dünyaya sevdirmek için 60 yıla yakın süredir çalışıyor. Probiyotik dost bakterilerle fermente olan, şeker ve gluten içermeyen Doğanay Şalgam, eşsiz lezzetinin yanı sıra içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde sağlıklı bir içecek.

Doğanay yüksek kalitedeki ürünleri ve kategoriye yaptığı yatırımlarla şalgamda açık ara lider konumuyla pazara öncülük ediyor.  Şalgamı yöresel bir içecekten ulusal bir ürüne dönüştüren marka, bu sağlıklı ve lezzetli içeceği uluslararası alanda da tanıtmak için çalışıyor.

Doğanay Şalgam’ın temel hammaddesi olan mor havuç, sadece Konya Ereğli bölgesinde yetişebilen bir tarım ürünü. Doğanay Şalgam, mor havuç ve şalgam turpunun su ve kaya tuzu eklenerek bulgur ile mayalanmasından oluşur. Tam 35 gün boyunca süren mayalanma, başta laktik asit bakterileri olmak üzere sağlığa faydaları bilinen probiyotik dost bakteriler sayesinde gerçekleşir. Probiyotikler bağışıklık sistemini destekler ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olurlar. İşte bu sebeple de şalgam halk arasında hazmı kolaylaştıran bir içecek olarak bilinir.

İçinde herhangi bir renklendirici olmayan Doğanay Şalgam’a karakteristik bordo rengini kazandıran antosiyanin renk pigmentleri mor havuçtan gelir ve güçlü antioksidan özelliği taşır. Uzmanlar, antioksidanların; diyabet, kardiyovasküler, kanser gibi çağımızın önemli hastalıklarını önleyici etkiye sahip olduğunu belirtiyor.

Doğanay Şalgam vitamin ve mineraller açısından da zengin!

Mor havuçta bulunan antioksidan maddeler bakımından zengin olan şalgam, vücutta sentezlenmeyen ve beslenme ile alınması gereken mineral maddeleri doğal olarak içerir. Şalgamın olmazsa olmazı kaya tuzu şalgamın içindeki minerallerin de kaynağıdır. Şalgam magnezyum, kalsiyum, demir, fosfor, sodyum gibi mineraller ile A ve B vitamini açısından zengindir. Aile boyu tüketilebilecek sağlıklı bir ürün olan şalgamın sindirimin iyileştirilmesi, metabolizmanın düzenlenmesi gibi sayısız faydası bulunuyor.

7’den 70’e herkesin sevdiği lezzeti ile Doğanay Şalgam, ana öğünlerde et, balık ve sebzelerin yanına eşlik eden lezzetli ve sağlıklı bir içecek olarak öne çıkıyor. Ayrıca ara öğünlerde, gün içinde çalışırken, okul dönüşü, spordan sonra, kısacası günün her anında rahatlıkla tüketilebilir. Uzmanlar, mide ve karaciğer için faydalı bir besin olan şalgam suyunun, başta obezite olmak üzere çeşitli hastalıklara neden olan şekerli, aromalı ve gazlı içeceklere sağlıklı bir alternatif olduğunu belirtiyor. Gazsız ve şekersiz Doğanay Şalgam, sadece mor havuçtan gelen eşsiz lezzetiyle değil faydalı fonksiyonel bir içecek olması ile de tüketicilerin ilk tercihlerinde yer alıyor.

Türkiye’nin yanı sıra, 40 ülkeye şalgam suyunu ihraç eden Doğanay Gıda, şalgamın mor havuçtan gelen sağlık ve lezzetini dünyaya sevdirmeye devam edecek.

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Her Mevsim Kullanılanılabilen ‘Hipp Babysanft  Organik Dudak Nemlendiricisi’

BBL ile Yapılan Tedavi, Gen Haritasını Etkiliyor