in ,

Yılbaşı Ağacı Süslemenin Püf Noktaları

Yılbaşına geri saydığımız bu günlerde evde yapılabilecek en keyifli aktivitelerin başında yılbaşı ağacı süslemek geliyor. İsterseniz tek başına isterseniz ailenizle süsleyebileceğiniz yılbaşı ağaçları ile karantina günlerinde keyifli zaman geçirmek de mümkün… Yılbaşı ağacı süslemenin püf noktaları nelerdir? merak ediyorsanız yanıtlar bu yazıda sizi bekliyor…

Ben yiil

Yılbaşı Ağacı Nedir?

Yılbaşı ağacı olarak ünlenen ağaç aslında bir çam ağacı türüdür ancak yılbaşı ağacınız için gerçek bir ağaç kesmeyi aklınızdan bile geçirmeyin! Bu iş için en doğrusu suni yılbaşı almak ve süslemektir. Yılbaşı ağacı süslemenin püf noktaları nelerdir sorusuna geçmeden önce ağaç süslemenin özellikle çocuklar için büyük bir eğlence olduğunu hatırlatalım. Bu nedenle eğer çocuğunuz ya da yeğeniniz varsa onu mutlaka bu eğlenceli aktiviteye dahil edin. Yılbaşı ağacı kurmaya başlamadan önce hem evinizin hem de ağacınızın büyüklüğünü göz önünde bulundurun ve ağaç için en doğru köşeyi bulun. Yılbaşı ağacınızın konumu, tüm eve hâkim olmalı. Geniş bir antreniz varsa bu bölümü değerlendirerek eve giren herkesi yılbaşı ağacınızla karşılamayı seçebilirsiniz. Ancak en doğrusu oturur, televizyon izler ya da kitap okurken yılbaşı ağacı ışıklarının yansımasını izlemektir, bu da demektir ki en doğru konum salonun baş köşesi olacaktır.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Kurulur?

Yılbaşı ağacını yeni sipariş etmiş olabilirsiniz ya da bir senedir kutuda sizi bekliyor olabilir. Her koşulda kutunun içinde ezilip sönmüş durumda olması çok normaldir. Ağacın yapraklarını nazikçe açmalı ve ağacınızı kurarken, tüm dalları esnettiğinize ve geniş şekilde açtığınıza emin olmanız önemli. Dalları kabartarak, asacağınız süslere iyi bir fon sağlamayı da unutmayın.

Çam Ağacı Nasıl Süslenir?

Yılbaşı ağacınızı süslerken seçeceğiniz aksesuar, süs ve renkler tümüyle sizin zevkinize kalmıştır. Ancak stil sahibi bir yılbaşı ağacı istiyorsanız renk uyumundan ödün vermeyin. Yılbaşı temasının en klasik renkleri yeşil, kırmızı ve altın sarısıdır. Bu renkler, evinizin dekorasyonuna uygun gelmiyorsa altın sarısı yerine gümüş rengi ya da ham çuval tonlarını da tercih edebilirsiniz. Bütün yılbaşı süslerinin birbiriyle uyuşması da şart değil. Seçtiğiniz ana renklerin arasında farklı ve iddialı renkler kullanmanız da ahenk oluşturacaktır. Yılbaşı ağacınızı süsledikten sonra ışıklandırmayı da unutmayın. Led süs ışıklarının sarı tonlarını ya da renkli olanlarını tercih ederek olabildiğince gevşek şekilde ağacınızı aşağıdan yukarıya doğru ışıklandırın. Şimdiden mutlu ve güzel bir sene diliyoruz!

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Evinizi 2021’e Hazırlayın: Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

En Eğlenceli Yılbaşı Oyunları