in ,

En Eğlenceli Yılbaşı Oyunları

2021 senesine diğer senelerden farklı olarak karantinada, evde gireceğiz. Dışarıda eğlenmenin ve sosyalleşmenin mümkün olmayacağı 2021 yılbaşı gecesine belki sevgilinizle, belki ailenizle belki de bir yakın arkadaşınızla gireceksiniz. Öyleyse güzel bir yılbaşı sofrası kurun, minik de olsa bir yılbaşı ağacı süsleyin ve evde oynanabilecek en eğlenceli yılbaşı oyunları hangileridir? sorusuna yanıt veren yazımızdan ilham alarak gecenizi planlayın.

Ailenizle yılbaşında evde eğlenceli zamanlar geçirmek için hazırlanın. Milli Piyango’nun yılın talihli rakamlarını açıklamasını beklerken oynayabileceğiniz en eğlenceli yılbaşı oyunları hangileridir? gelin birlikte bakalım…

Tombala

Geleneksel yılbaşı aile eğlencelimiz elbette tombala! Zamansız ve modası asla geçmiyor. Torbadan numaralı taşları çekerek üzerinde numara yazılı kağıtlarla oynuyorsunuz. Bu kartta bütün numaraları doldurunca “tombala” diyorsunuz. Kazanana küçük ödüller de verilebilir elbette!

Sessiz Sinema

Aileniz ya da arkadaşlarınızla bir araya gelince aklımıza ilk gelen oyun sessiz sinema. Kurallar basit, eğlence çok yüksek. Yılbaşı gecesi iki takım oluşturun ve belirlediğiniz film adlarını takım arkadaşlarınıza hareketler, jest ve mimiklerle anlatmaya başlayın. Ne kadar zor, o kadar iyi!

Tabu

Yine hemen hemen her evde bulunan bu eğlenceli oyun, anlatım kabiliyeti gerektiren keyifli ve basit bir sisteme dayalı. Özetle kartlarda belirtilen yasak kelimeleri kullanmadan başka bir kelimeyi anlatmanız gerekiyor. Ama o kelimeye dikkat edin!

Monopoly

Madem yeni bir seneye giriyoruz biraz paradan bahsedelim. Dünyanın en sevilen emlak oyunu Monopoly çarpıcı tasarımı ve isteyenler için daha kısa süreli oyun alternatifi sağlayan hızlı oyun zarı ile çok eğlenceli. Yılbaşı gecesi para ve emlakla ilgili hayaller kurmak belki de şans getirir.

Carcassonne

Bu oyunda her oyuncunun görevlendirmek üzere 7 vatandaşı var ve oyuncular her tur bir karo çekerek Carcassonne şehrini oluşturuyor. Ardından oyuncular haritaya yerleştirdiği karo üzerine dilerse vatandaşlarını şövalye, haydut, keşiş veya çiftçi olarak görevlendiriyor. Oyun boyunca vatandaşlarını en stratejik şekilde değerlendiren oyuncu en çok puanı toplayarak oyunu kazanıyor. Yılbaşı kutu oyunlarının stratejik alternatiflerinden biri olan Carcassonne, yeni bir kutu oyunuyla tanışmak isteyenleri mutlu edecektir.

İçeriği Upperla!

Gizem tarafından yazılmıştır

Oğlak burcu insanı. İlk cümlesinden de anlaşılabileceği üzere astrolojiyle epey içli dışlı. Çiçekli çiçeksiz tüm ev bitkilerine ve dekorasyona da oldukça ilgili. Pandemide pozitif düşünmekle kafayı bozduğuna dair söylentiler var!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yılbaşı Ağacı Süslemenin Püf Noktaları

Spotify 2020’nin En Çok Dinlenen İsimlerini duyurdu!